Boekpresentatie: Mannetje van de Krant 

Zondag 18 januari 2026, van 16:00 tot 18:00 | de Bibliotheek Haarlem Centrum

Kosten: Gratis

Deze activiteit heeft in het verleden plaatsgevonden. Klik hier voor alle actuele activiteiten.

Decoratieve afbeelding

Jan Blokker was een bekende en uitgesproken stem in Nederland. Hij was onder andere schrijver, journalist, columnist, en televisiemaker. Zijn zoon, Jan Blokker jr., neemt je mee in het verhaal van zijn vader met: Mannetje van de krant.

Tijdens deze boekpresentatie vertelt Jan Blokker jr. over het bijzondere leven van zijn vader. Over zijn jeugd in Amsterdam-West, zijn jaren als hoofdredacteur en zijn scherpe columns in de Volkskrant en NRC.

Jan Blokker sr. was familieman, schrijver, journalist, televisiemaker, columnist, VPRO-bestuurder, scenarioschrijver en historicus. Als hoofdredacteur zorgde hij voor vernieuwing in de journalistiek. Blokker had vele gezichten. Hij was een charmante man, maar ook een pestkop. Hij had veel vrienden én veel vijanden. Hij had een hekel aan gekwek en aan gezag.

Deze avond geeft een bijzonder inkijkje in het leven van een invloedrijk journalist en in het proces van het schrijven van een biografie. Na afloop is er ruimte voor vragen.  

Over het boek

Mannetje van de krant is een intieme en eerlijke biografie. Jan Blokker jr. schreef het op basis van eigen herinneringen, interviews en archieven. Het boek schetst een rijk beeld van een man die zijn tijd kritisch volgde en de wereld met een scherpe blik bekeek.

Reserveer je plek!

Zondag 18 januari | 16:00 – 18:00 uur | Gratis
de Bibliotheek Haarlem Centrum