Drie keer volle bak bij Minecraft Challenge in Teylers Museum
Afgelopen zomervakantie heeft de Bibliotheek Zuid-Kennemerland samen met Teylers Museum drie keer de Minecraft Challenge georganiseerd voor kinderen van 8 t/m 12 jaar. Het bleek dé perfecte activiteit om de zomer mee op te vullen: alle edities waren snel uitverkocht en de reacties waren enthousiast.
Elke ochtend begon met een bijzondere rondleiding door het oudste museum van Nederland, helemaal afgestemd op het thema van die dag:
- Uitvinden en innovatie: in de Instrumentenzaal leerden de kinderen alles over historische uitvindingen en experimenten met de indrukwekkende Grote Elektriseermachine. In het Lorentz Lab ontdekten ze hoe elektriciteit werkt en hoe je dat in Minecraft kunt toepassen met redstone.
- Fossielenfantasieën: tussen de fossielen en mineralen hoorden de kinderen verhalen over verdwenen werelden en bijzondere vondsten, zoals het topje van de Mont Blanc dat in Haarlem terechtkwam.
- Een eigen museumzaal ontwerpen: van de Ovale Zaal tot de historische bibliotheek: kinderen ontdekten hoe een museum wordt ingericht en wat er allemaal bij komt kijken.
Na de rondleiding doken de deelnemers achter hun tablet om in Minecraft te bouwen, programmeren en ontwerpen. De inspiratie uit het museum vertaalden ze naar digitale creaties: van werkende machines tot fossielen en complete museumzalen. Aan het eind van de ochtend presenteerde iedereen trots zijn of haar bouwwerk aan de groep
De combinatie van cultuur, erfgoed en digitale creativiteit sloeg duidelijk aan. Kinderen luisterden geboeid tijdens de rondleiding en gingen daarna met volle energie aan de slag in Minecraft. Het leverde niet alleen originele ontwerpen op, maar ook een flinke dosis nieuwe kennis én zomers plezier.
Met de Minecraft Challenge laten we zien dat leren en spelen hand in hand gaan. Het museum kan net zo goed een plek zijn voor digitale ontdekkingsreizen.